Kontakt: info@vljohvi.ee   Jõhvi facebook

Printer Friendly, PDF & Email

Jõhvi Teataja: Kevadised mõtted ja tegemised

Jõhvi
Laupäev, 1. aprill, 2017

Kevad on tore aeg, sest tihedamini paistev päike tekitab meis rõõmu ja energiat tegutsemiseks. Millega tegeleb vallavalitsus?

Heakord

Juba märtsi lõpus andis ilm lootust varajaseks kevadeks ning kohe alustasime tegevust teede ja tänavate puhastamisega. Vallavalitsus kuulutas välja hanked auguremondiks ja teekatete pindamiseks. Lihtne tõde on see, et Jõhvi välisilme on nii elanike hea tuju kui ka meie külaliste-turistide (aga tulevikus võib-olla ka investorite) positiivse mulje tekitaja ning loob usaldustunnet võimude vastu. Juba kavandasime ka teeaukude lappimist ning ootasime plusskraadidega ilma püsimajäämist, et töid saaks teha õige tehnoloogiaga, kuid vahepeal tuli ootamatult talv tagasi. Pidime reageerima, et teed korras hoida (toimus libeduse tõrje), ja tehnika viidi operatiivsesse valmidusse lume koristamiseks, kui lumesadu jätkuks intensiivsemalt.

Aga meil on ka palju tänavaid, mis vajaksid uut asfalti. Näiteks sel suvel plaanitakse Kutse tänav uuesti asfalteerida. Tänavate auguremondiga alustatakse mais. Töös on eelarvest tulenevad hanked ja otsime ka ressursse täiendavateks parandustöödeks.

Tähtsamad projektid

Loomulikult ei ole suuri ega väikseid projekte, sest iga tegemine parandab konkreetse inimese elu. Samas tahavad kõik teada, kuidas läheb strateegilistel projektidel.

Esiteks – Puru tee läbimurde (mille eeldatav kogumaksumus on kuni 2,8 miljonit eurot) ehitab AS Lemminkäinen, kes võitis riigihanke. Tööd tuleb teha veel selle aasta jooksul.

Teiseks – Jõhvi vene põhikooli rekonstrueerimiseks (mille eeldatav kogumaksumus on umbes 3,8 miljonit eurot) peame 31.06.2017 esitama haridus- ja teadusministeeriumile lõpliku taotluse, kuid vallavalitsus on juba välja kuulutanud projekteerimise hanketööd koos jalgpallistaadioni lahendusega. Soovime aasta lõpuks jõuda ka ehitushanke läbiviimiseni, et uuel aastal võiksid rekonstrueerimistööd alata.

Kolmandaks – kuulutasime sel aastal koos arhitektide liiduga Eesti Vabariigi 100. aastapäeva sündmuste raames välja konkursi hariduslinnaku eskiislahenduse leidmiseks ja ootame töid 31. maiks. Kahjuks ei saabunud esimeseks tähtajaks, 14. märtsiks ühtegi pakkumist. Koos Puru tee läbimurde ja promenaadiga annaks see meie mikrorajoonis asuvatele haridus- ja huviasutustele uue lahenduse, inimestele mugavama ligipääsu ning uue ala vaba aja veetmiseks, samuti linnaosa parema seotuse keskusega.

Neljandaks – USA saatkonna finantseerimisel renoveeritakse Sipsiku lasteaia hoone fassaad ja tehakse mitmed teised tööd.

Viiendaks – on koostatud promenaadi teise etapi projekteerimistöö hanketingimused (meeldetuletuseks selgitan, et tegemist on promenaadi osaga Pargi tänava piirist kuni kontserdimajani). Oluliseks teemaks on siin parkimiskohtade säilitamine ja võimaluse korral juurde tekitamine ning tee all olevate kommunikatsioonide ümberprojekteerimine. Sellel aastal on tähtis teha ära kõik ettevalmistavad tööd, et saaksime 2018. aastal jõuda tulemuseni ning rõõmustada meie elanikke selle osaga ja hiljem koos hariduslinnakuga ka kolmanda etapiga, s.t promenaadiga kuni Ahtmeni.

Oleme optimistlikud ja tegutseme targalt edasi!

Eduard East

Vallavanem